מעגלי הורים אחרי לידה 

להפוך להורה, זה אחד הרגעים הכי משני חיים. פשוט כך. החיים לפני ואחרי הם לא אותו הדבר.

כל אחד וכל אחת מגיבים אחרת, ועם כל ילד שנולד במשפחה יש חוויה אחרת.

אבל הרגע הראשון הזה, שבו את הופכת לאימא, שבו אתה הופך לאבא, הוא ייחודי.

יש בו כל כך הרבה תחושות ורגשות ומחשבות ושאלות ובלבול והתרגשות...זה מתגבש ומשתנה ופושט צורה ולובש צורה אחרת, לאורך שנת ההורות הראשונה ולאורך כל ההורות. 
וזה טוב שיש עוד אימהות, עוד הורים, שמתמודדים בדיוק עם אותם הדברים, שאפשר לשתף ולשאול ולדעת שאצל כולם החיים קצת הפוכים בהתחלה. 

 

מעגל הורים ילד ראשון

מה קורה פה בכלל?! שמחה והתרגשות וגם עייפות, מצבי רוח. הגוף משתנה, הזוגיות משתנה, החיים השתנו, אני משתנה. רגשות אשם. והבדידות. למה אף אחד לא מכין אותנו כמה זה יכול להיות בודד, להיות בבית עם תינוק? זאת תקופה אינטנסיבית ויש בה כל כך הרבה תחושות והיא לא תמיד נראית כמו שדמיינו. מעגל הורים נותן הזדמנות לצאת מהבית, לפגוש הורים נוספים ולדבר עלינו, ועל כל מה שמעסיק אותנו בתקופה הראשונה אחרי הלידה. 

מעגל הורים לילד שני,שלישי...

כניסת תינוק חדש למשפחה, ילד שני או שלישי ובכלל, היא שינוי גדול ומשמעותי לכל בני המשפחה. זאת רעידת אדמה קטנה וכל אחד מבני המשפחה צריך למצוא את מקומו מחדש. 

איך מתמודדים עם תגובת האחים הגדולים? לא אחת האחים הגדולים בעצמם בגילאים של גילויי עצמאות או בדיקת גבולות. השילוב עם לידת אח קטן הוא מערער גם בשבילם. 

איך אצליח לחלק את עצמי בין הילדים? מי שהיה התינוק שלי עד עכשיו פתאום כל כך השתנה? האם אצליח לאהוב את שניהם? 

ומה עם הזוגיות? שכבר קצת מצאה לה מקום אחרי הלידה הראשון ועכשיו שוב נדחקת הצידה? 

ומה עובר על האבות

איך בכלל מתמרנים את כל זה - בית עבודה ילדים

על כל אלה ועוד נושאים- בקבוצת ילד שני . 

מעגל אימהות ילד שני אונליין- נפתח מעגל חדש. בהתאמה לימים אלה, שאי אפשר לצאת מהבית והשהות עם שני הילדים בבית ממש לאחר לידה היא אינטנסיבית ומתאגרת. 6 מפגשי וידאו לאימהות, בשעות הערב, 20:30-22:00,  מהבית. 

מחיר מיוחד לתקופה- 180 ש"ח. 

 

מעגלי הורים-זוגות

אחד השינויים המרכזיים אחרי לידה הוא בתקשורת בין בני הזוג. כל אחד מבני הזוג מתמודד לבדו עם השינויים, עם כל הרגשות והתחושות. פתאום נכנסים שיפוטיות וביקורת וגם עליונות. האימהות שלרוב יש להן הרבה מאד שעות וניסיון עם התינוק מרגישות שהן יודעות מה טוב, האבות לעתים מרגישים שנדחקו הצידה. יש מי שמרגיש שאין לו הזדמנות, או שדעתו לא נשמעת. חייהם של שני בני הזוג משתנים באופן מהותי- אבל אחרת. ויש לא אחת כעס ותסכול.

במעגלי הורים שבהם באים שני בני הזוג (עם התינוק כמובן) יש הזדמנות מיוחדת לשבת יחד עם זוגות נוספים ולדבר. להבין יחד מהו השינוי שעובר עליכם כמשפחה, כזוג ומה עובר על כל אחד מבני הזוג. זאת הזדמנות לגלות, שאתם לא היחידים בבלבול הזה ואיך אפשר להחזיר קצת יציבות ואת הזוגיות לתוך התקופה החדשה.