קצת עלי

הי.

קוראים לי נועה שי ענבים. אני עובדת סוציאלית ומדריכת הורים. ואמא.

האימהות לא פחות חשובה עבורי מההסמכה המקצועית. כי היא זו שהביאה אותי לעבוד עם הורים

ב 15 השנים האחרונות.

אם יש משהו שהבנתי מאז שהפכתי לאמא זה שהורות מרתקת אותי. שיש לי חיבור מאד אינטימי להורות ובמיוחד להורים שחווים את ההורות בעוצמות גבוהות. להורים שרגע אחד כועסים, מתוסכלים, צועקים וחסרי אונים ורגע אחר אוהבים, מתפעלים ונהנים מההורות שלהם. אבל הטלטול הזה בהורות שלהם הוא חד ולא בהכרח נעים.

זה יכול להיות משהו בהם ובחוויה ההורית שלהם או שזה יכול להיות תקופה כזאת- כי יש גם תקופות מטלטלות בהורות. כמו אחרי לידה. לפעמים לידה ראשונה ולפעמים שניה או יותר. כי המעבר להורות יכול להיות מטלטל וכאוטי אפילו.

אני זוכרת אינספור רגעים שבהם ההורות הציבה בפני מראה. לא תמיד אהבתי את מה שראיתי במראה הזאת. אבל זה הניע תנועה, להבין מי אני כאם, להיות הורה מודע ובוחר.

אם יש דבר שחשוב לי כשאני פוגשת הורים הוא לאפשר להם להגיד את האמת. להגיד את הדברים כמו שהם. את הרגעים שבהם הם צועקים, או כועסים בעוצמות שהם לא דימיינו. כשהם מתסכלים על הילד שלהם ומרגישים שהוא בלתי נסבל. את הרגעים שהם מעדיפים להיות לבד, שהם מצטערים שילדו. את מה שלא אומרים.

יחד איתם להכיר בחלקים השונים בהורות, לרכך את המעבר בין הקצוות. לעדן את המטוטלת. להכניס שקט הביתה. להיות בטוב עם עצמם ועם ההורות שלהם.

 

אני עובדת סוציאלית, בעלת תואר שני (MSW) ומדריכת הורים מוסמכת מכון אדלר.

מלווה רגשית לנשים אחרי לידה בגישת B.O.T -תקשורת מקדמת בשדה הלידה.

למדתי הנחיית קבוצות לאימהות אחרי לידה.

ליוויתי משפחות כעו"ס במחלקה לשירותים חברתיים.

עבדתי שנים עם הורים לילדים עם צרכים מיוחדים במעון שיקומי בלוד. 

 

כיום, מנחה קבוצות להורים אחרי לידה בטיפות החלב בתל אביב ובמרכזים קהילתיים. מעבירה הרצאות על הורות ומפגשי הכנה להורות- להורים שבדרך ולפני הרחבת המשפחה (ילד שני).

מנחה סדנאות להורים בתחילת דרכם, כשהתקפי הזעם רק מפתיעים אותם לראשונה ;)

ובקליניקה - הדרכות הורים בהן אני פוגשת הורים לשיחות כזוג, או בנפרד. ומלווה רגשית לנשים וזוגות סביב הריון ולידה. 

כל זה על כוס קפה בקליניקה במרכז תל אביב.